Album Waltz - reedice!

A je to tu, tak dlouho jste se na album Waltz ptali, až došlo k jeho reedovanému vydání! 

Po dvaceti letech od vydání v roce 1999 vychází u Indies Scope reedice alba Waltz. Nadčasová nahrávka tria Viktorin, Táborská, Markytán byla řadu let nedostupná. Aktuální vydání nabízí papírový digipack i rozšířený booklet. 

Od roku 1996 začala druhá etapa kapely pod hlavičkou AG Fleku opět se zakládajícími členy kapely Viktorin, Táborská, Markytán a styl se vrátil opět k čistému folku. Přestože album Waltz nevzniklo jako řadová nahrávka kapely AG Flek, logicky do diskografie kapely patří. Ivo Viktorin vzpomíná na období vydání. "V té době jsem byl pryč už deset let. V mém studiu se tenkrát točila jedna deska Buty a Ivy Bittové za druhou a tehdejší šéf vydavatelství jednoho velkého vydavatelství se mě při jedné návštěvě studia zeptal, jestli mám nějaký materiál a nechci jim natočit desku. Případně do toho zapojit další, tehdy už bývalé členy AG Fleku, Karla a Blanku. Tak vznikl projekt ve finále nazvaný Waltz." Nahrávka sklidila pozitivní recenze a je škoda, že dlouhou dobu nebyla vedena jako CD AG Fleku. A při zpětném poslechu je nyní vidět jak kapele celé nahrávání sedlo a jak kvalitní byl materiál se kterým nastoupila do studia. "Když jsem teď připravoval reedici Waltzu, překvapilo mě, jak jsou ty aranže barevné." Říká Ivo Viktorin a přiznává, že měl obavy. "Neposlouchám svoji práci, protože mám strach z frustrace z chyb. Ale upřímně musím říct, že jsem se bavil. Samozřejmě některé mixy by s dnešní technikou šly udělat líp. Mistrovské basové party tam má Petr Vavřík. Například v druhé části písně "Na ráně noci" a v "Když ji potkal" to jsou světové basové party."

Kapela v současné době pravidelně koncertuje a fanoušci se mohou dočkat písní z alba Waltz i na koncertech. To potvrzuje i Ivo Viktorin. "Samozřejmě jsme zařadili některé písně z tohoto alba do koncertního playlistu na příští rok, když konečně se podařilo zrealizovat jeho reedici."

Více informací najdete zde: https://www.indies.eu/alba/4799/waltz-2019/